Kilpatrick Turkey

Sınır ötesi görevlerde güçlü bir şirket olan Kilpatrick, farklı bölgelerde en zorlu projelerin zamanında ve başarılı sonuçlarla teslim edilmesine yardımcı olur. Kilpatrick ekibi, farklı sektörlerden müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerinin tüm detaylarını anlamaya önem verir. Uluslararası tecrübemize dayanarak, Türk şirketlerini son on yıldır kendi ülkelerinde ve ülke dışındaki merkezlerinde desteklemekteyiz. Ayrıca Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı uluslararası firmalarımızın da yanında olmaya devam etmekteyiz.

Müşterilerimiz ve adaylarımız arasında uzun süreli bir ilişki kurmak bizim için önemlidir. Bunu yapmak için, adayımızın kültürünü, profesyonel yetkinlikleriyle birlikte, müşterilerimizin kültürü ve gereksinimleriyle doğru bir şekilde eşleştirdiğimizden emin oluruz.

Kilpatrick, being a strong company in cross border assignments, helps to deliver the toughest projects on time and with a great outcome in different regions. Kilpatrick team makes sure to understand all dots and lines of the requirements and requests of our clients from different sectors. Throughout our global experience, we have been supporting Turkish companies in their home countries and outside for the last ten years, As we continue to give service to our multinational companies that operate in Turkey.

It is important for us to build a long-lasting relationship between our clients and candidates. To do that we make sure that we understand and match properly our candidate’s culture along with their professional competencies to our client’s culture and requirements. 

Odaklarımız

Kilpatrick Turkey At a glance

0
Years of
Experience
0
Global
Offices
+ 0
Countries
served
+ 0
Consultants
Worldwide

Get in touch

Team leaders at Kilpatrick Turkey.

Turkey-team-Photos-board_Tekengebied 1 kopie 16
Ipek Ulkeroglu International Client Director


Connect with me
Turkey-team-Photos-board_Tekengebied 1 kopie 17
Talar Şeker International Executive Search Consultant

Connect with me

 Turkey Insights

Comprehensive, up-to-date articles and business insight, aggregated from global sources by our own specialist team of consultants.

26 January 2023

Abandoning the recruitment process? 3 reasons and ways to do it right

It is important to maintain a good relationship with a recruiter, be it a headhunter

11 January 2023

Why stay on a headhunter’s radar even during the holidays? 

Authors: Palma Pallaria, Federica Perego. The Christmas holidays are certainly a great time to treat

11 January 2023

Rising Opportunities in the Asian Market, My Kilpatrick Experience by Aliya Zhamalbekova

Aliya Zhamalbekova is a Client Director who focuses on projects in the Asian Market. During

Turkey Office

Istanbul

TURKEY

Caddebostan Iskele Sok 3/3K Kadikoy

+905303215334

View on map